דברים שרואים מכאן

מומחי Segoma, מעבדות הצילום המתקדמות בעולם היהלומים, מספרים לנו על המגמות המובילות את עולם היהלומים בקיץ הקרוב
שיחה עם מומחי SEGOMA   

"עשרות אלפי צילומי יהלומים בתלת מימד, חשפו אותנו לכמה מהמגמות החדשות המובילות את עולם היהלומים. החל מסוגי היהלומים המועדפים על קהל הלקוחות, דרך סגנונות הליטוש הנפוצים השנה ועד  לטרנדים המאפיינים שווקים ספציפיים."
מומחי Segoma, מעבדות הצילום המתקדמות בעולם היהלומים, מספרים לנו על המגמות המובילות את עולם היהלומים בקיץ הקרוב
 
צילום יהלומים, כמו צילום אופנה, חושף אותנו, הצלמים, לטרנדים העדכניים ביותר בתחום ומאפשר לנו להבין, מה הולך היום יותר ומה פחות בשוק היהלומים.
מדי יום אנחנו פוגשים את הסופר מודל'ס של עולם היהלומים –  האבנים היפות והיקרות בשוק, לצד מאות יהלומים פשוטים וקטנים יותר, שגם הם זוכים לצילום מחמיא ב-360 מעלות.
הצילומים שלנו חובקי עולם. 
בסניפים שלנו, הממוקמים בניו יורק, מומבאי וישראל, מצולמים מדי יום מאות אבנים יקרות, תכשיטים וכמובן – יהלומים.
הפריסה העולמית הזאת וצילום של עשרות אלפי אבני חן, איפשרה לנו לזהות מגמות המאפינות את שוק היהלומים בתקופה הקרובה.
מגמה מרכזית אחת שזיהינו באה לידי ביטוי בליטוש היהלומים.
אם עד היום פגשנו בעיקר צורות ליטוש סטנדרטיות ומקובלות (round, emerald, heart ) נראה כי מסתמנת מגמה של חדשנות ומקוריות בהיבט הזה. הליטוש עדיין סימטרי, העיגול עדיין שולט, אבל ישנה עלייה משמעותית במספר היהלומים בעלי מספר פאות גדול או קטן יותר מהמקובל (58 פאות כשמדובר ביהלום העגול והמוכר). 
צורות האגס והאובלי מובילות את המגמה כצורות ייחודיות המחזירות יותר אור לאבן ואנו רואים גם עליה בליטושים מקוריים יותר כמו כוכבים וצלבים.
מבחינת צבעוניות, אמנם הדומיננטיות  של האבנים הלבנות עדיין מתקיימת, אך ישנה עלייה ניכרת בכמות ה- Fancy color diamonds הצבעוניות. אבנים אלה נמדדות ומדורגות עפ"י עוצמת עומק הצבע שלהן ולכן ליטוש נכון שלהם צריך לשמר את התכונות האלה ולהבליט אותן ולא, כמו בלבנות, בהן על הליטוש להחזיר כמה שיותר אור. 
במכונות הצילום הייחודיות שלנו מתקבלים כל המאפיינים המקוריים בצורה מהימנה ומדויקת, וניתן לראות בהם הן את החזרת האור באבנים הלבנות והן את דרגות עומק הצבע של האבנים הצבעוניים.
בהתבסס על גל היהלומים הוורודים שנשלחו אלינו לצילום בקיץ שעבר יש לנו נטייה להעריך, כי גם השנה עונת הקיץ תביא עמה מכירה אינטנסיבית יותר של יהלומים בגווני הוורוד. 
למעשה ניתן לומר שלכל עונה יש את הצבעים החזקים שלה, כאשר הקיץ מאופיין בצבעוניות בהירה יותר ואילו הסתיו והחורף בצבעוניות עמוקה יותר.
לגבי אופי היהלומים המצולמים, אם עד היום מרבית היהלומים המצולמים היו יהלומים גדולים, היום הודו מובילה מגמה חדשה של  צילום מסות גדולות של יהלומים קטנים, וכך מאפשרת גם להם חשיפה בינלאומית לכ-20,000 משתמשי פלטפורמת המסחר האינטרנטית  של Segoma – Snetאליה מועלות תמונות Segoma באופן אוטומטי.
המגמה הזאת מצביעה על העובדה שיותר ויותר סוחרים מעדיפים לחסוך את משלוח האבנים ולבצע סינון ראשוני של הקונים הפוטנציאלים באמצעות צילום האבן, קטנה כגדולה, ושליחת התמונה אל הקונה או העלאתה לפלטפורמות הסחר ביהלומים. אנו שמחים להיווכח כי שני  הצדדים השותפים לקניה, הן הסוחר והן הקונה, מבינים היום שצילום Segoma מחמיא לאבן כמות שהיא ומעביר באופן מלא ומוחשי את הברק, השקיפות והצבע שלה ולכן מאפשר להם לקצר את תהליכי המכירה ולמוכרים להגדיל את החשיפה  לעוד קונים פוטנציאלים.

למעשה, צילום Segoma לאבנים יקרות הוא היום "תו התקן" הויזואלי. 
כספק – לשקיפות מלאה המתאפשרת הודות לאיכותו ומהימנותו של הצילום יש משקל רב בבניית מוניטין של אמינות ומקצועיות. כקונה –  זוהי חותמת נוספת לאיכות ותנאי מקדים לביצוע רכישה.